Ruch lewostronny w Poznaniu :)

Screen Shot 2013-10-20 at 8.30.08 PM-2No może nie do końca lewostronny, ale tak to trochę z boku wygląda. Dziś pierwszy raz jechałam Kazimierza Wielkiego w kierunku AWF (z reguły jadę w stronę Rocha). I dopiero teraz zorientowałam się, że to rozwiązanie to nie jest “dwupasmowa droga/pas rowerowy” czy droga rowerowa w wersji dla hardkorów (pas w jezdni) i dla cykorów (DDR krawężnik wyżej).

W jezdni jest pas ruchu dla rowerów, ale jak widać, po lewej od niego jest DDR, wyznaczona dla przeciwnego kierunku (znak DDR po prawej stronie drogi). De facto wygląda to więc jak ruch lewostronny, bo spróbuj wytłumaczyć, że jest inaczej tym łomom, co jadą pod prąd (dziś 5 asów spotkałam na tak krótkim odcinku). Zdecydowanie lepiej zamiast pasa w jezdni sprawdził by się tu kontrapas po prawej i DDR w odwrotnym kierunku.

PS. Ale jeszcze zabawniej wygląda to wszystko kilkadziesiąt metrów wcześniej (screen: Michał Leśniewski). Jak widać, oznakowanie poziome niespecjalnie pomaga.

702633_4930888890478_1880785146_n

4 thoughts on “Ruch lewostronny w Poznaniu :)

 1. Michał

  Zarys absurdu pojawiającego się na drugim screenshocie :

  w miejscu rozpoczęcia się ścieżk o kierunkui Most Rocha > AWF jest przejście dla pieszych, zatemjak jedziesz z Mostu Rocha stosując się do oznaczeń, czyli tego przejazdu dla rowerów ze screenshota, to albo jesteś kierowany w przystanek, albo jedziesz pod prąd.

  #ZDMlogic.

  Reply
  1. anks Post author

   Na pierwszy rzut oka owszem.
   A, i to nie jest kontrapas. Kontrapas jest pod prąd, a to tutaj jest w tym samym kierunku co ruch samochodów.

   Reply
 2. Fogel

  Nie wiem jak u Was, ale w Krakowie nikomu nie da się wytłumaczyć, że istnieje instytucja jednokierunkowej DDR. A o jednokierunkowym kontrapasie zapomnij.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *